Iseseisev töö

03/07/2018

1. postitus = planeerimise kirjeldus


Kirjeldamine

 5.b klass (väikeklass)

I Eesmärgid: 

1. Õppida kirjeldama. 

2. Kuidas aitavad omadussõnad kirjeldad?

3. Luua värvikas pilt ühest loomast.

II Tunni sissejuhatuses vaatavad õpilased videot ja pärast kirjeldavad ühte episoodi sellest. https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=ljqFKAudmKE

III Tund jätkub ühiskirjutamisega - https://padlet.com/anne_pildre/Kirjeldus

IV Järgneb arutlus (kokkuvõte ühiskirjutamisest) "Mida me saime nende loomade kohta teada?"

V Tagasiside WordItOut - https://worditout.com/word-cloud/create 

Idee tunni läbi viimiseks leidsin koolitusel vistutamisülesandega tegeledes.

Tunni planeerimisel tegin koostööd haridustehnoloog Margit Lindauga. Meie koostöö on olnud väga pikaajaline, õpetlik ja meeldiv.

Olen veidi mures ühiskirjutamise pärast, kuna õpilased on kirjutamis- ja lugemisraskusega ja see kõik võib võtta nendelt planeeritust rohkem aega.


2. postitus = tegelikud tegevused tunnis

1. Õppetöö toimus vastavalt planeeritule.

2. Sissejuhatuseks ja meeleolu loomiseks vaatasime naljakaid loomavideosid. Õpilased kirjeldasid loomade välimust ja tegevusi. https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=ljqFKAudmKE

3. Õpilased võtsid loosiga endale looma, keda hakkasid ühiskirjutamisel kirjeldama. 

4. Tutvusime tööjuhendiga. Seejärel õpetasin õpilastele ühiskirjutamise reegleid. 

5. Õpilased õppisid padletis ühiskirjutamist. Õppisid kirjeldamist. Kordasid täislause moodustamist. Kordasid omadussõnade kasutamist. Ühiskirjutamise Padlet 

6. Kõik tegevused läksid plaanile vastavalt. Jõudsime kõik tegevused õigeaegselt  tehtud.

7. Õppijatelt kogusin tagasisidet sõnapilve WordItout.com kaudu.    https://worditout.com/word-cloud/2866775


3. postitus = analüüs

1. Saavutasin eesmärgid. Õpilased kirjeldasid, kasutasid vastavalt võimetele omadussõnu. Õpilased tutvustasid värvikaid jutte loomadest.

2. Kõige enam rahul olen sellega, et õpilased tulid ühiskirjutamisega hästi toime, see tegevus huvitas neid väga. 

3. Vähem rahul olen sellega, et mõnel õpilasel ei tulnud täislausete moodustamine hästi välja. Kuna õpilased on lugemis- ja kirjutamisraskusega, siis sellistes loovtöödes on palju kirjavigu. 

4. Õppisin ja kogesin seda jätkuvalt, et väikeklassi õpilased on ettearvamatud ja suudavad üllatada seal, kus sa seda ei oota. Mõnede õpilaste teadmised metsloomade kohta olid väga üllatavad. Tänan 5b klass!


© 2017 YOGA. 12 Pike St, New York, NY 10002
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started